مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه نینوای گلستان:
امام (ره) در غربت اسلام به داد اسلام رسید

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه نینوای گلستان گفت: امام خمینی (ره) در غربت اسلام به داد اسلام رسید.

خبرگزاری فارس: امام (ره) در غربت اسلام به داد اسلام رسید

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان حجت الاسلام یدالله غلامی امشب در جمع بسیجیان استان گلستان اظهار داشت: دهه فجر و موفقیت‎های انقلاب عموما نخستین چیزی را که به یاد ما می‌آورد امام (ره) است که اگر نبود، دهه فجر و موفقیت‎هایی که در این سی و اندی سال به دست آمده است را نداشتیم و عزت و استقلال امروز وجود نداشت.

وی تصریح کرد: امام(ره) شخصیتی بود که بعد از ائمه هیچ‌کس به اندازه وی به اسلام خدمت نکرده است.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه نینوای گلستان خاطرنشان کرد: انسان‎های بسیاری برای اسلام زحمت کشیده‎اند و در این مسیر حتی جان داده‎اند و نباید از زحمات آنها غافل شویم، اما تفاوت امام(ره) با دیگر شخصیت‎های گذشته از زمین تا به آسمان است.

غلامی افزود: امام (ره) در غربت اسلام به داد اسلام رسید، شاید برخی بپرسند ما قبلا نیز نماز می‎خواندیم، روزه می‎گرفتیم اما مسلمانی تنها به نماز خواندن و روزه گرفتن نیست، عزت و استقلال آبروی اسلام است و امام ما را به این عزت رساند و همین وجه تمایز ایشان با دیگر علماست.

وی تاکید کرد: امام خمینی (ره) دارای ویژگی‎های برجسته‎ای بود که همین ویژگی‎ها باعث شد تا ایشان رهبر چنین انقلاب بزرگی در دنیا و موفق‎ترین رهبر شناخته شده قرن تا ظهور امام زمان(عج) باشند.

زمینه بصیرت تقوا است

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه نینوای گلستان تصریح کرد: در آن زمان علمای زیادی وجود داشتند اما امام (ره) دارای ویژگی بینش و بصیرت بود؛ ممکن است کسی عالم باشد اما بصیرت نداشته باشد و امام (ره)هم عالم و هم بصیر در درجه بالا بود.

غلامی بیان کرد: بصیرت نیز در اسلام بسیار سفارش شده و بصیرت تا اندازه‎ای مهم است که در قرآن 150 بار واژه بصیر و مشتقات آن تکرار شده است.

وی اضافه کرد: امام (ره) در بین بزرگان از نظر بصیرت و دور اندیشی از دیگران جلوتر بود و وی در دوران نهضت و مبارزات و در دوران پس از پیروزی انقلاب کلمه‎ای نگفت که اسلام و مسلمانان را دچار زحمت کند.

غلامی تاکید کرد: مقام معظم رهبری نیز به بصیرت بسیار تاکید دارند و می‎فرمایند آحاد جامعه باید در مسائل بصیرت داشته باشند و این بصیرت که به عنوان چراغ دل از آن یاد می‎کنیم زمینه‎اش تقواست که با قرار دادن قرآن و عترت در کنار هم می‎توانیم بصیرت خود را افزایش دهیم.

شجاعت امام(ره) همانند آفتاب قابل انکار نبود

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه نینوای گلستان اظهار داشت: ویژگی دیگر امام خمینی(ره) شجاعت امام (ره) است که همانند آفتاب در میان روز کسی نمی‎تواند منکر آن شود.

غلامی تاکید کرد: همچنین امام (ره) اراده قوی داشت و تصمیمات بزرگ می‎گرفت و آن را اجرایی می کرد، در آن زمان خفقان که همه از نظام شاهنشاهی می‎ترسیدند امام (ره) شاه را چیزی حساب نمی‎کرد و او را تنها نوکری برای قدرت‎های بیگانه می‎دانست و به دنبال این بود که دست قدرت‎های آمریکا و انگلیس را از کشور قطع کند که موفق نیز شد.

وی در پایان ابراز داشت: امام خمینی(ره) سه هدف بزرگ داشت؛ کوتاه کردن دست آمریکا و انگلیس از کشور و بیرون کردن شاه، تشکیل حکومت اسلامی و رساندن پرچم اسلام به دست صاحب اصلیش، امام زمان(عج).