مدیرکل ارشاد فارس عنوان کرد
کار فرهنگی تنها راه مقابله با ماهواره و هالیوودیسم

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: تنها راه مقابله با هجمه شبکه‌های ماهواره‌ای و نفوذ هالیوودیسم، کار فرهنگی است.

خبرگزاری فارس: کار فرهنگی تنها راه مقابله با ماهواره و هالیوودیسم

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، احمد همتی چهارشنبه‌شب در آیین گشایش سیزدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز اظهار داشت: پیش از انقلاب آمار باسوادی در ایران 47 درصد بود اما اکنون به بیش از 90 درصد رسیده است.

به گفته همتی، درخشش در المپیادها پیش از انقلاب صفر بود و اکنون ایران در چند رشته علمی سرآمد جهان است.

وی خاطرنشان کرد: تغییر و تحول در حوزه فرهنگی و دینی از برکات انقلاب است به‌گونه‌ای که این عصر را عصر خمینی تعریف می‌کنند که ایشان دین و معنویت را به اصل مترقی ولایت فقیه گره زد و احیای اسلام ناب و خودباوری دینی و نگرش جدید به فقه شیعه را رقم زد.

این مسئول فرهنگی بیان کرد: پیش از انقلاب تنها دو روزنامه وابسته به سناتورها موجود بود و اکنون در هر استان چند روزنامه و هفته‌نامه وجود دارد.

وی اضافه کرد: پیش از انقلاب در کشور 15 واحد دانشگاهی وجود داشت که امروز به 2 هزار و 276 مورد رسیده است.

به گفته وی، تعداد دانشجویان یک استان کشور پس از انقلاب با کل دانشجویان کشور در مقطع پیش از انقلاب برابر است.

این مسئول فرهنگی ابراز داشت: تعداد پزشکان کشور پس از انقلاب با شرایطی که پزشکان هندی در ایران کار می‌کردند، قابل قیاس نیست.

وی خاطرنشان کرد: هر کشوری مولفه قدرتی دارد و جمهوری اسلامی با وجود قدرت نظامی و تکنولوژی، فرهنگ را مولفه قدرت خود قرار داده است.

همتی همچنین گفت: دشمن به خوبی این موضوع را می‌داند و از این رو تمام هم و غم خود را بر موضوع تغییر فرهنگ متمرکز کرده است.

وی تصریح کرد: هالیوود 75 درصد تولیدات سینمای جهان را به خود اختصاص داده و والت دیسنی برای ترویج فرهنگ غرب ذهن کودکان جهان را مشغول می‌کند.

وی با بیان این مقدمات بر اهمیت فعالیت هنرمندان و سینماگران تاکید و اضافه کرد: در سیزدهمین جشنواره فیلم فجر در شیراز کارگردانانی مانند داریوش مهرجویی، سعید سهیلی، مسعود ده‌نمکی، ابراهیم حاتمی‌کیا و رضا عطاران آثار خود را ارائه کرده‌اند که در دو سانس صبح و چهار سانس بعد از ظهر در سینما سعدی این شهر پخش می‌شود.

وی در پایان گفت: در جشنواره امسال علاوه بر بخش اصلی در تالار حافظ برای کودکان و نوجوانان و مخاطبان خاص پخش فیلم‌های متفاوتی در نظر گرفته شده است.